Ana içeriğe atla

Sigara İçen Tesettürlü Kadın

Tırnak içerisinde -muhafazakar!!!- köşe yazarları toplanmış, kadının tesettürüne verip veriştiriyorlar. Lafı başörtülü ama sigara içen kadından, başörtülü ama gözlüğünü gözüne değil kafasına takan kadına!!! dek ne kadar -muhafazakar!!!- kadın varsa al birini vur ötekine'ye getiriyorlar.

Devir değişiyor, Türkiye değişiyor ama şu "erkek milleti" hiç değişmiyor. Sağ sol fark etmez dayağı hep başörtülüler yiyor. Gelen vuruyor giden vuruyor. Şamar oğlan'ına ya da kızına döndük. Bizim müslimler müslimelere saydırıyor da müslimelere hep kendisini savunmak kalıyor ya bugün o savunma günü değil bilesiniz. Artık taarruza geçmeye karar verdik.

Evet bugün ki yazımın konusu başörtülü kadınlar olmayacak aksine patladı patlayacak dar pantolonlu, ozon tabakasını delecek miktarda parfüm kokulu, yakası bağrı açık, her şeyi ile ben buradayım diyen, gözleri ile dişi kuşları dahi yiyen, yalnızca espirisine!!! onun bunun annesine sövmeyi matah bir şey bilen "Müslüman erkekler"..

Sigara haramsa size de haram. Karşınızdaki insanı etkileyen bakışlar, sözler, kokular, kıyafetler haramsa size de haram. Gözlüğünü gözüne değil de başına takmak haramsa (böyle bir haramı da bugün icat ettiler) size de haram. Bir baktığına bir daha bakmak haramsa size de haram. 

İğneyi önce kendinize batırın sonra çuvaldızı bize verin, zahmet dahi etmeyin, o işi bitti bilin. Ve bir de şunu bilin ki, Siz Adriyana Lima'lara like atarken bizden Hz. Fatıma olmamızı bekleyemezsiniz. Siz, Peygamberin izini unutmuş başka yollara sapmışken bize Hz. Hatice rolünü biçemezsiniz. Madem "reis!!!" sizsiniz, önce siz kendinizi düzeltiniz. Vesselam..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İLAHİYAT OKUMAK İSTEYENLERE TAVSİYELER

Malum bu hafta Lys sınavı var. Ardından üniversite tercihleri başlayacak. Adaylar heyecanlı, ne okumak istediğine yıllar önce karar verenlerin yanında hala kararsız olanlar var. 

Olur da kazara aklından "İlahiyat okusam mı acaba" diye geçiren birileri çıkar. İşte bu birileri için İlahiyat okumuş ablaları olarak acı gerçeklerden bahsedeceğim. Kararlarını bu gerçekler üzerinden yapmaları daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. 

En başta şunu söyleyeyim ki kimse benim kadar bu bölümü okumak istememiştir ve bundan sonra da istemeyecektir diye düşünüyorum. O yüzden söyleyeceklerime iyi kulak verin bence.

İlahiyat fakültesi bir çok üniversitede 5 senelik bir eğitim dönemini kapsıyor. (istisnalar var tabi) İlk sene hazırlık adı altında Arapça eğitim veriliyor. Bir de şanslıysanız Arap bir hocanız oluyor. Okulun en eğlenceli ve en rahat geçilen dönemi de bu dönem oluyor. En iyi arkadaşlıklar da bu dönemde kuruluyor.

Eğer ilahiyat okumayı göze alıyorsanız haftada 5 gün, cuma saati sohbet pr…

Koreliler Müslüman Olmak İsterse Ne olur?

Koreseverler iyi bilir ki Korelilerin çok büyük bir kısmı Ateisttir. Bunun yanında Hristiyan, Budist çok az da Müslüman olan vardır. Peki sizce Kore kültürü en çok hangi dini kabullenmeye yatkın. Yani bir din seçecek olsalardı onlara en uygun din hangisi olurdu?

Bir Müslüman Teolog adayı olmam sebebiyle bütün insanların fıtratı gereği Müslüman olmaya daha yatkın olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle yazımda çok objektif olabileceğimi zannetmiyorum. Ama elimden geleni yapacağım.
Kore kültürüne baktığımızda "aile"ye verilen değeri görmek mümkün. Aile bağları çok kuvvetli.
Geleneklerinde büyüklere saygı ön planda. Dürüstlüğe, çalışmaya (yani helal para kazanmaya) önem veriyorlar. Evlerine asla ayakkabı ile girmiyorlar. Sabahları erken kalkmayı tercih ediyorlar. Daha güneş doğmadan uyandıklarını görmek mümkün. (sabah namazı vaktine denk geliyor )
Evlenirken ailelerinden izin alıyorlar. Evlilik dışı ilişkiyi hoş karşılamıyorlar.
Bunun yanında alkol tüketimi çok fazla. Domuz eti ve bilumum …

İlahiyat'çı Kızların Profil Fotoğrafları

İlahiyatçı Hanımların profil fotoğrafları 5 türdür:
Bekar ve Gelenekçiler: 
Profillerini çoğunlukla çiçek böcek fotoğrafları süsler. Bazen "و " harfi kullanırlar. Son trendleri ise "hiç" yazısıdır.Bekar ve Modernistler: 
Profillerinde çoğunlukla arkası dönük fotoğrafları vardır. Bazen yüzlerini de görmek mümkündür, onda da çook uzaklara dalıp gitmişlerdir.


Nişanlı ve Gelenekçiler: 
Profil fotoğraflarında iki el görmek olasıdır. Eller bahane alyansı göstermek şahanedir.

Nişanlı ve Modernistler:
Profil fotoğraflarında genellikle müstakbel eş adayları ile beraber çekindikleri bir fotoğraf vardır.


Evliler:
Evli bayanların profili standarttır. İlahiyatçısı da doktoru da öğretmeni de ev hanımı da profilini çocuklarının fotoğrafları ile süslerler.

 :))